Předškoláci - dálková výuka 8. - 12. 3. 2021

Ahoj kluci, ahoj holky,
hlásíme se z naší školky,
vždy - jako obvykle,
tentokrát o předjarním čase.:-)

Dívám se z okna a marně si lámu hlavu, jaké roční období to vlastně máme. Paní Zima nechce předat vládu Jaru, ale to se už odbýt nedá, a tak posílá první poslíčky. A jaké to jsou? Na to musíte přijít vy sami.

1. Hra na detektivy - oblečte se a jděte se proběhnout ven. Hledejte první poslíčky Jara. Schválně, kteří to jsou? Popovídejte si o nich s rodiči (sněženky, petrklíče, bledule, kočičky na jívě, krokusy)

2. Zima nebo Jaro - společně si zahrajte hru (obdoba hry Na sochy, kterou děti ze Sluníček milují). Pravidla: Když se řekne Zima - děti zkamení a nesmí se hýbat, Jaro - děti se hýbou, jak kdo chce. Vyhrává ten, kdo nejlépe reaguje na signál a vydrží zůstat ve strnulé poloze.

3. Statečná sněženka - vyrobte si obrázek sněženky. Květ se skládá ze čtverce papíru, postup najdete v příloze. Sněženku(y) nalepte na volný papír, vystřihněte nebo domalujte stonky, zbytek sněhu nebo trávy. Fantazii se meze nekladou. Svoje výtvory můžete vyfotit a poslat na moji emailovou adresu: svobodovas@zssvihov.info

4. Dobře poslouchej a vybarvi - viz příloha

5. Bláznivé počasí - dokresli obrázky ve správném pořadí - viz příloha

A na konec, pro ty, kteří si stále pletou roční období máme hezkou písničku s tanečkem: https://youtu.be/Mp8NO5Sy5QE
 

Pro rodiče: Distanční vzdělávání pro děti předškolního věku je povinné, prosíme tedy o zakládání pracovních listů k vytvoření portfolia. Kdo nemá možnost si materiály vytisknout, lze po domluvě vyzvednout v MŠ.

Kontakt: materskaskola@zssvihov.info
S pozdravem Š. Svobodová